Sık Sorulan Sorular

0850’li coğrafi konumdan bağımsız numaralar son dönemlerde kurumsal şirketler ve çağrı merkezleri tarafından 444’lü numaraların yerine tercih edilmektedir.  0850’li numara kullanmanın avantajları aşağıdaki gibidir;

 1. a) 444’lü numaraların aksine 0850’li numaralarda kurulum, tahsis ve aylık sabit ücret uygulaması yoktur.
 2. b) 0850’lü numaralara gelen aramalarda 0850’li numaranın sahibine herhangi bir maliyet yansımamaktadır.
 3. c) Ücret sadece arayan kişiye aittir.
 4. d) Arayan kişinin ücretlendirmesi arayan kişinin sabit veya gsm paket dakikalarından düşmekte olduğu için herhangi bir ilave maliyet söz konusu değildir.
 5. e) 444’lü numaraların kurulum ve aylık sabit maliyetleri yüksektir. 444’lü bir numaraya bağlı olarak en az 5 adet sabit numara tanımlaması yapılması gerekir.  Operatörün rastgele/sıradan vereceği 444′lü bir numara ve zorunlu olarak en az almanız gereken 5 hat için toplam 1.829 TL tahsis bedeli ödenir. (Örneğin; Sizin seçeceğiniz 444′lü bir numara ve toplam eş zamanlı 20 adet çağrı alabilmek adına almanız gereken 20 adet hat için ödeyeceğiniz toplam tutar ise 7.316 TL’dir.) Aynı zamanda bulunulan il dışından 444’lü numaraya gelen tüm aramalar için arayan kişinin yanı sıra 444 ‘lü numara sahibine de dakikası 1,59 Kuruş yönlendirme ücreti yansımaktadır.
 6. f) 0850 ‘li numaralar ip üzerinden hizmet almaktadır. Ip tabanlı olduğu için herhangi bir fiziksel sınırı yoktur. Yani 0850 ‘li tek bir numara üzerinden eş zamanlı olarak yüksek kapasitede çağrı alınabilmektedir.  444 ‘lü numaralar, analog (PSTN) sabit hatlar üzerine tanımlı numaralardır. 444’lü bir numaranın altında en az 5 adet sabit numara tanımlaması yapılması gerekir. 444 ‘lü bir numara üzerinden eş zamanlı oluşturulabilecek çağrı sayısını, altında tanımlı olan sabit hat sayısı belirlemektedir. (Örneğin 5 hat tanımlıysa eş zamanlı oluşacak 6. çağrı için numaranız meşgul olur.)
 • Şirketinize tahsis edilen sabit numaranızı istediğiniz lokasyonda kullanabilirsiniz.
 • Sabit numara tahsisinde herhangi kurulum ve abonelik ücreti yoktur.
 • Aylık sabit ücret ödemesi yoktur.  Tamamen ücretsiz bir servistir.
 • Şirketinize tahsis edilen tek bir numaraya aynı anda sınırsız sayıda çağrı alabilirsiniz.  Aynı anda alabileceğiniz çağrı sayısının limiti internet hızınızla sınırlıdır.

Hayır.  Sabit numaranızı Netsa Yazılım’a taşımadan da Netsa Yazılım’ın düşük tarifeli dış arama hizmetinden yararlanabilirsiniz.

Şirketinize Netsa Yazılım tarafından coğrafi numara (0212, 0216, 0312, 0232) veya coğrafi olmayan numara (0850) tahsis ettirebilirsiniz.  Şirketinize tahsis edilen bu numaraların şirketinize herhangi bir maliyeti olmamaktadır.

 • Sabit olduğunuz sabit numaranızı değişmeden ve lokasyon bağımlılığı olmadan kullanabilirsiniz.
 • Sabit numara taşımada herhangi bir taşıma, kurulum ve abonelik ücreti yoktur.
 • Aylık sabit ücret ödemesi yoktur.  Tamamen ücretsiz bir servistir.
 • Sabit numaranızı taşımanızın ardından eski operatörünüzle olan tüm fiziksel ve ticari bağlantınız ortadan kalkar.  Dolayısıyla taşımış olduğunuz numaralarla ilgili eski operatörünüz artık hiç bir şekilde size fatura gönderemez ve eski operatörünüzün lokasyonuna çektiği telefon hattı kesilir.
 • Taşıdığınız tek bir numaraya eskiden aynı anda sadece bir çağrı gelirken taşıma sonrasında aynı anda sınırsız sayıda çağrı alabilirsiniz.  Aynı anda alabileceğiniz çağrı sayısının limiti internet hızınızla sınırlıdır.
 • Sabit numaranızın Netsa Yazılım’a taşınması sürecinde hiç bir kesinti yaşanmaz.

Santraliniz IP tabanlı bir santralse ve şirketinizde ses için kullanılabilecek bir internet hattınız varsa numaranızı Netsa Yazılım’a taşıyabilirsiniz.  Santraliniz analog bir santral ise Netsa Yazılım olarak numaranızı taşıyabilmeniz için gerekli olan Voip gateway cihazı tarafımızdan koşulsuz-taahhütsüz konsinye olarak verilmektedir.

Taşınmadan önce mevcut operatörünüzün sağladığı analog hatlar üzerinden hizmet verilirken, taşındıktan sonra numaranıza gelen çağrılar internet hattınız üzerinden tarafınıza ulaştırılır.

Sabit numara taşıma, mevcutta kullanmakta olduğunuz sabit numaranız değişmeden mevcut operatörden farklı bir operatöre taşınmasıdır.  Sabit numara taşıma işlemi sonrasında hizmet aldığınız mevcut operatörünüzle aranızdaki ticari ve fiziki bağlantı ortadan kalkacak, mevcut numaranızla ilgili hizmet yeni operatörünüz tarafından sağlanacaktır.

Bulut santral (sanal santral) aynı gün içinde hazır olur. Lokal çözümde ise, projenin durumuna göre 2-5 iş günü içerisinde kurulum gerçekleşir.

Bulut santral olarak kullanırsanız maksimum 6 aylık ses kaydı tutulur. Lokal çözümümüzü kullanmanız durumunda tutulacak ses kaydı ip santral disk kapasitesine bağlıdır.

Evet. Santral web ara yüzünden tüm çağrı raporlarını alabilirsiniz.

Aramalarınızı voip üzerinden yapacaksınız veya farklı lokasyonlar dan dahili olarak bağlanılcaksa internet bağlantısı gereklidir.

SMS paketlerindeki SMS ‘ler 1 yıl süreyle kullanılabilmektedir.

Talep edilen alfa numerik başlık ,11 haneli olmalıdır. Talep edilen başlıklarda belge tebliğ edilmelidir. Sadece bu şartlarda onaylanan başlıklarla gönderim yapılabilir.

Evet. SMS panelimiz mobil ve tablet uyumludur.

SMS API ile kendi yazılımızdan entegre ederek SMS gönderebilirsiniz.

Toplu SMS ‘i SMS panelimiz üzerinden ya da entegrasyonla kullanmış olduğunuz yazılımınız üzerinden gönderebilirsiniz.

Toplu SMS, internetin olduğu her yerden, müşterilerinize veya hedef kitlenize toplu yada tek tek kısa mesaj gönderme servisidir.

Halihazırdaki çağrı merkeziniz için voip ve network uzmanlarımızla lokasyonunuzu ziyaret ederek sahip olduğunuz ve olması gereken altyapı, donanımlar, yazılımlar ve standartlar konusunda size danışmanlık hizmeti sunuyoruz.

Çağrı Merkezi müşterilerimize Netsa Çağrı Merkezi Sistemini ücretsiz olarak sunuyoruz.

Yeni kuracağınız çağrı merkeziniz için ücretsiz danışmanlık, projelendirme ve destek hizmeti sunuyoruz. Bu kapsamda voip ve network uzmanlarımızla lokasyonunuzu ziyaret ederek sahip olduğunuz ve olması gereken altyapı, donanımlar, yazılımlar ve standartlar konusunda size danışmanlık hizmeti sunuyoruz.
Çağrı Merkezi müşterilerimize Netsa Çağrı Merkezi Sistemini ücretsiz olarak sunuyoruz.

0850 425 25 25 – 0212 925 20 00 Netsa Yazılım Müşteri Hizmetleri numarasından arayarak veya bu linkten bize başvuru yapabilirsiniz.

Çağrı merkezleri, son dönemlerde 444’lü numaraların yerine Göçebe(0850) numara kullanmayı tercih etmektedirler. 444’lü numaranın hem müşteri hem de firma açısından maliyetleri göz önünde bulundurulduğunda 0850’li numaraları tercih etmenizi öneririz.

0850 425 25 25 – 0212 925 20 00 Netsa Yazılım Müşteri Hizmetleri numarasından arayarak veya bu linkten bize başvuru yapabilirsiniz.

Evet. Giden ve gelen tüm çağrıları detaylı olarak kullanıcı adı ve şifrenizle giriş yapacağınız online işlem merkezinden takip edebilirsiniz.

Evet. Numara taşıma formlarında ve abonelik sözleşmelerinde ıslak imzanız bulunmalıdır.

Evet. PRI hattınızı taşıyabilirsiniz.

Evet. Türkiye’deki tüm operatörlerle ara bağlantılar tamamlanmıştır, tüm operatörlerden aranabilirsiniz.

Evet. Bütün operatörleri Netsa Yazılım tarifeleri ile %70’varan indirimlerle arayabileceksiniz.

Numara Taşıma işlemi verici operatörün onay verdiği saat diliminde kesinti olmadan gerçekleşmektedir.

Numara taşıma süreci verici operatörün onay vermek süresine bağlı olarak maksimum 5 iş günü sürmektedir. Bu süre yasal süredir. Türk Telekom ‘a girilen numara taşıma talepleri ortalama 48 saat içinde taşınmaktadır.

Hayır. Bu numaranızdan faks alamayacaksınız.

Bu durumda hattınız taşınabilmekte fakat internetiniz kesilecektir.Numara üzerindeki ADSL’inizi, yalın ADSL’e geçirerek numaranızı taşıyabilirsiniz.

Hayır. Numaranızı taşımakla artık Türk Telekom’daki tüm fiziksel ve ticari bağlantınız bitmiş olacaktır.

Hayır.  Netsa Yazılım sabit telefon hizmetlerinde sabit ücret uygulaması yoktur.

Hayır. Tamamen ücretsiz bir hizmettir.

Hayır. Numaranız olduğu gibi hiç değişmeden taşınacaktır.

0850 425 25 25 – 0212 925 20 00 Netsa Yazılım Müşteri Hizmetleri numarasından arayarak veya online abonelik sistemimizle başvuruda bulunabilirsiniz. Online abonelik için tıklayınız.

Hayır. Netsa Yazılım’dan numara almak ve kurulum ücretsizdir.

– Aylık sabit ücret ödemezsiniz.
– Tek numaranızla anlık sınırsız çağrı alabilirsiniz.
– Taşınan sabit numaranız için ücretsiz telesekreter servisinden yararlanabilirsiniz.
– Netsa Yazılım’ın avantajlı tarifelerinden yararlanarak tasarrufa geçersiniz.

Sabit Telefon Hizmeti (STH) lisansı şehir içi, şehirlerarası ve/veya uluslararası telefon hizmeti sunulabilmesi için Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) tarafından telekomünikasyon operatörlerine verilen lisanstır.

Voip, Voice Over Internet Protocol’ün kısaltmasıdır. İnternet üzerinden telefon görüşmesi anlamı taşımaktadır. Yeni nesil telekom hizmeti voip teknolojisiyle verilmektedir. VoIP hakkında detaylı bilgi için lütfen tıklayınız.