Okul Yönetim Sistemi

Okul Yönetim Sistemi

Netsa,

Okul otomasyon sistemine not, devamsızlık gibi bilgileri girmek zorundadırlar. Kullanıcılara aynı işi 2 kez yaptırmamak için e-okula giriş yapılan öğretmen, öğrenci, veli, şube, ders, dersin öğretmenleri, devamsızlıklar, ders notları, davranışlar, gibi bilgileri  Netsa’ya aktarılabilmektedir. Ders notları, devamsızlıklar ve davranış uygulamaları aktarımı ise çift taraflıdır. İster Netsa’ya, ister e-okula veri girişi yaparak aktarımları sağlayabilirsiniz. Aynı zamanda "Netsa Okul Otomasyonunda" borç takibi ve borç hatırlama gibi servislerde mevcuttur. 118 lerle ara bağlantısı yapılmış olup 118'li numaralar üzerinden okul idaresinin istihbarat yapabileceği bir sistemdir.

Netsa Yazılım olarak okullara yönelik eğitim sistemi sayesinde bir okulun okul içerisindeki crm, erp ve santral çözümlerinden başka okul otomasyon sistemi sunmaktadır. Okul otomasyonu menüleri aşağıdaki gibidir .

 • Veli  giriş ekranı
 • Öğrenci  giriş ekranı
 • Ders dağlım sistemi
 • Okul otomasyon sistemi
 • Öğrenci kayıt yönetim sistemi
 • Rehberlik sistemi
 • Sağlık hizmetleri sistemi
 • Devamsızlık takip sistemi
 • E-kitap sistemi (tablet ile eğitim)
 • Öğrenci servis sistemi
 • Ödev yönetim sistemi
 • İletişim sistemi
 • Akılla tahta sistemi

 

Veli girişi

Velileri verilen kullanıcı adı ile çocuklarının okul içesindeki davranışlarını eğitim notlarını aynı zamanda öğretmen ile iletişim kurmalarını sağlayan bir sistemdir. NetsaYazılım olarak velilerin çocuklarının gelişimlerini davranışlarını özel okullardaki harcamalarını ve aynı zamanda harcama kısıtlama gibi daha bir çok özelliğiniz olduğu giriş ekranıdır.

Öğretmen giriş ekranı

Öğretmenlere verilecek olan kullanıcı adı ve şifre ile öğretmenler çocuklar üzerindeki davranış kanatlarını ve ödevlerinin girişlerini yapabileceği bir ekrandır. Öğretmenlerin sınav değerlendirmelerini bu ekrandan girebilmesini, velilerin ve okul idaresinin bu bilgileri görebilmesini sağlayan bir yazılımdır.

Öğrenci giriş ekranı

Öğrencilerin kendilerine verilecek olan ekranda günlük ödevlerini ve geçmişe dönük ödevlerini görebileceği bir ekran olacaktır.

 

 

İletişim

Netsa’da iletişim, 4 kanaldan yürütülebilmektedir. 3’ü ücretsiz olmak üzere (ekran mesajı, duyuru, e-mail) 4.türde mesaj gönderimi sağlayabilirsiniz. SMS gönderimi ise Netsa Yazılım üzerinden sağlanacaktır. İster sesli olarak ister yazılı olarak sms gönderimi sağlanabilir. Tek bir tıkla, bir şubenin, bir sınıf seviyesinin, bir okulun, hatta genel müdürlüğünüze bağlı tüm okulların öğrenci, öğretmen, velilerine mesaj gönderebilirsiniz ve gönderilen mesajların okunup okunmadığı bilgisini edinebilirsiniz. Bunların excel olarak raporlanmasını sağlayabilirsiniz. Sınav sonuçları, devamsızlık, gecikmiş ödemeler, doğum günü kutlamaları gibi bilgileri SMS olarak velilerinize gönderebilirsiniz. “Okul Mesajlaşma Listesi” ile okulunuzdaki mesaj trafiğinin kontrolünü sağlayabilirsiniz.

Ödev Takip

Netsa sisteminde öğrencilerinize 4 çeşit ödev verilebilmektedir. Düz bir metni yönerge olarak yazabilir, ekteki pdf, word, excel dokümanını, olarak atayabilirsiniz. İstediğiniz bir web adresini link şeklinde  ödev olarak öğrenci portallarına gönderebilirsiniz. Velilerin çok sıklıkla çocuklarına sorduğu “Çocuğum ödevin var mı, ödevinin son tarihi ne zaman bitiyor, ödevini yaptın mı yapmadın mı? Sorularına veli portallarından cevap bulabilirsiniz. Öğretmenlerin ödev trafiğini izleyebilir, hangi dersten hangi öğretmenlerin ödev verdiğini görebilir, ödev ile ilgili rapor ve analizlere ulaşabilirsiniz. Öğretmenlerin ödev vermeleri ve ödev kontrol etmeleri çok kolaydır, 10 saniye içinde ödev atayıp, ödevleri kontrol etmek mümkündür. Kontrol edilen ödevler, anında öğrenci/veli portallarında analizlere dönüşür.

Kayıt Yönetimi

Netsa Kayıt Takip Modülü, kurumunuza kayıt olmayı planlayan potansiyel öğrencilerinizi misafir olarak kayıt altına alma olanağı sağlamaktadır. Velinin/öğrencinin  görüşmeye hangi tarihte geldiğini, yapılan görüşmenin içeriğini, belirlenen ücret gibi bilgileri takip edebilirsiniz. Kayıt Takip Modülü ile kaydettiğiniz misafir öğrencilere, okulunuzu tanıtmak için mesajlar gönderebilir, okulunuza kayıt olmaya karar verdiklerinde tek bir işlemle asil öğrenci listesine dahil edebilirsiniz.

Rehberlik

Rehberlik modülünü kullanarak kayıtlı asil öğrencileriniz ile yaptığınız rehberlik görüşmelerini kayıt altına alabilir, yapılan görüşmeleri yıllar boyunca arşivleyebilirsiniz. Bunların değerlendirilmesi için istediğiniz optik kâğıdı, istediğiniz, optik makineyi kullanabilirsiniz.

Günlük ve Ders Devamsızlığı

Netsa’da günlük veya ders devamsızlığı tutabilirsiniz. Devamsızlık türlerini ve ağırlıklarını istediğiniz gibi belirleyebilir, devamsızlık ile ilgili liste ve analizlere anında ulaşabilirsiniz. Öğrencilerin devamsızlıklarını belirlediğiniz kriterlere göre SMS  ve e-mail olarak bilgilendirme amaçlı gönderebilirsiniz. Ders devamsızlığını, belirlediğiniz  kurallara göre günlük devamsızlığa da çevirebilirsiniz.

Sağlık / Taramalar

Netsa, öğrenciler için sağlık kartı oluşturulabilmekte, revire ne sıklıkla gelindiği, ne tür şikâyetlerde bulunulduğu, uygulanan tedavileri kayıt altına alınabilmektedir. Bu verilere dayandırılarak istatistiksel sonuçlara ulaşılabilmektedir. Öğrenci gelişim sürecinin takibi için boy, kilo, kemik gelişimi, el-göz koordinasyon  ölçümü gibi taramalar yapılabilmektedir. Öğrencilere ait bu tarama bilgileri ile uluslararası standarda göre yorumlanabilmektedir.

Ön Muhasebe

Netsa ile ön muhasebe olarak tanımlanan her işi yapabilirsiniz. Kasalarınızı tanımlayabilir, gelir ve giderlerinizi işleyip kasa takiplerini yapabilirsiniz. Kayıt sözleşmesi yaptığınızda velilerinizin imzalayacağı Kayıt Zarfı, sizin dizayn ettiğiniz şekilde sistem tarafından hazırlanmaktadır. Tahsilatlarınızı  yaptıktan sonra Makbuz ya da Fatura çıktısını döküm olarak alabilirsiniz. Gecikmiş ödemesi olanları tespit edip, istediğiniz kişilere gecikmiş ödeme uyarısını SMS olarak gönderebilirsiniz. Personelleriniz için sözleşme düzenleyebilir, maaş ödemelerini kayıt altına alabilirsiniz. Öğrenci dışında gelirlerinizi sisteme işleyebilir, gider kalemlerinizi belirleyerek giderlerinizi belirleyebilirsiniz. Hesaplar arasında virman yapabilir, mali hesaplardaki tüm hareketleri izleyebilirsiniz. Tek sayfada kurumun tüm durumunu ortaya koyan, Kurucu raporunu bir tıkla elde edebilirsiniz.

Öğrenci Servisleri

Öğrenci servisleri modülü kullanarak okulunuzda çalışan servis araçlarını  sisteme kaydedebilirsiniz. Servis güzergahlarını sisteme tanıtılıp gün ve  güzergah bilgilerine öğrencilerinizin durumlarını takip edebilirsiniz. Tek bir tuşla ilgili serviste seyahat eden öğrencilerin velilere ihtiyaç duyulduğunda SMS gönderimi yapabilirsiniz.

Ders Dağıtım Programı

Netsa’nın ders dağıtım programı tabir yerindeyse “iğnenin deliğinden” geçirir. Öğretmen-ders-saat bilgisi gözetilerek en verimli ders programlarının yapılmasını, şube ve öğretmenlere göre ders dağıtım programı listelerinin hazırlanmasını ve tüm süreci görebileceğiniz çarşaf listelere ulaşımını bu modülle sağlayabilirsiniz.

E-kitap

Netsa’nın e- kitap sayesinde öğrenciler okullara kitap götürmek gerine bir tabletle eğitimini sağlayacaklardır. E-kitap ile öğrenciler okul içesindeki günlük işlenen dersleri akıllı tahta ile entegreli çalıştığından akşamları veya tatil zamanlarında tekrarını yapabileceklerdir. E-kitap sadece okul araç ve gereci olarak kullandırılmaktadır.

Akıllı Tahta

Netsa’nın akıllı tahta modülü sayesinde bütün okullarda ve dersliklerde sınıflarda eğitim sistemi aynı olacaktır. Akıllı tahta yazılımı sayesinde yoklama alınabilir, kaynak kitaplar yüklenebilir, soru bankaları oluşturabilir ve tüm Azerbaycan okullarında müfredata uygun bir şekilde içerik yönetimi sağlanabilir.

Netsa Okul Yönetim Sistemi

vfax icon 01 1 1

Veli giriş ekranı

vfax icon 02 1

Öğrenci giriş ekranı

vfax icon 03 1

Okul otomasyon sistemi

vfax icon 04 1

Öğrenci kayıt yönetim sistemi

vfax icon 05 1

Sağlık hizmetleri sistemi

vfax icon 06 1

Devamsızlık takip sistemi

vfax icon 07 1

Öğrenci servis sistemi

vfax icon 08 1

Akılla tahta sistemi